סדנאות פיתוח לחברות וארגונים – הדרך לצוות מנצח

סדנאות פיתוח לחברות וארגונים – הדרך לצוות מנצח

 

אין ספק שעבודת הצוות היא אבן יסוד להצלחה של חברות וארגונים מכל המגזרים והיקפי הפעילות. זוהי עובדה ידועה ולפיכך בארגונים רבים בוחרים להשקיע משאבים בטיפוח צוותים על כלל מרכיביהם, על מנת לייצר פרודוקטיביות גבוהה, תקשורת טובה, שיתופי פעולה פוריים ושביעות רצון. זהו אתגר המורכב מנדבכים רבים, ביניהם יחסי האנוש, יכולתו של מנהל הצוות להוביל ולתת דוגמא אישית, האופן שבו מתכננים ומתחקרים יחד, ההקשבה והאפשרות לכל אחד לתרום מניסיונו וכישוריו, ועוד.

 

בדיוק למען מטרה זו מציעה "הטייסת" מגוון סדנאות פיתוח לחברות וארגונים התורמת להיבטים השונים של פיתוח צוותים, וזאת לצד ימי גיבוש. הסדנאות, הקורסים וימי הגיבוש מבוססים על מתודולוגיות שפותחו לאורך השנים בחיל האוויר הישראלי, המונחלות למגזר העסקי על ידי טייסים ומפקדים בכירים במילואים בחייל, שערך המצוינות הוא נר לרגליהם. את סדנאות הפיתוח בנינו ביחד עם יועצים ארגוניים הנמנים על המובילים במשק הישראלי, כך שפתרונות וכלים הלקוחים מעולם הטיסה יתורגמו לכדי מצוינות ארגונית, צוותית ואישית. יש לציין כי חלק מהסדנאות ניתנות לקיום גם באונליין או אצלכם בארגון.

 

כמה סדנאות פיתוח מנהלים וארגונים לדוגמא:

 

כדי לסבר את האוזן, הנה טעימה מחלק מסדנאות פיתוח לחברות שאנו מציעים, המתאימות לצוותים שלמים ולאנשים המהווים חלק מהם:

 

  • סדנת עבודת צוות – מדובר בסדנא הלוקחת את המשתתפים אל עולמם של טייסי הקרב בחיל האוויר, שממש כמו במגזר העסקי גם בו יש צוותים משתנים שצריכים להתמודד ולעבוד ביחד בסביבה מאתגרת ודינאמית. במהלך הסדנא תיחשפו בין היתר למודל עבודת הצוות של "הטייסת", תלמדו את יסודות הטיסה ותתכננו משימה אווירית מבצעים אשר בה כל אחד מחברי הצוות אחראי להצלחה, החל ברמת התכנון ועד לביצוע. בלב הסדנא עומדות שתי טיסות שמבוצעות על סימולטורים של מטוסי הקרב F16, אשר פותחו על ידי יצרנית המטוסים כך שיספקו חוויה אמיתית ומוחשית. לאחר הביצוע יבוצע ניתוח של עבודת הצוות, נפיק לקחים ונלמד כיצד אפשר ליישם את העבודה הטובה בארגון שלכם.

 

  • סדנת תחקיר – המילה "תחקיר" אולי נשמעת מאוד צבאית או מאיימת, אך למעשה מדובר במעגל של שיפור מתמיד אשר בו התחקיר משמש בתור כלי. אכן, כאשר צוות לומד להתבונן על הביצוע, להפיק לקחים וליישם בעתיד, נפתחת הדרך לשיפור בעבודתו. בסדנא הזו לומדים את תהליך התחקיר השלם, לאחר ביצוע טיסה בסימולטורים, ובדגש על מתודולוגיית התחקיר שאנו פיתחנו. בתוך כך, תוכלו לחוות באופן ממשי את השיפור המובהק בביצועים לאור תחקיר שמתנהל היטב. בנוסף לכך, במהלך הסדנא יוצגו התנאים שיש לקיים בארגון כדי שתהליך תחקיר שכזה יוכל להתבצע, לרבות מודל ארגוני המאפשר למידה, וכלים פרקטיים שיאפשרו להטמיע אותו אצלכם. יש לציין כי אנו יכולים גם ללוות את תהליך ההטמעה בארגונכם.

 

  • סדנת הובלה ומנהיגות – זוהי סדנא העוסקת בהובלה של צוותים ובקבלת החלטות בתוך סביבה של היעדר וודאות. במהלכה המשתתפים יתנסו בהובלת צוותים לביצוע משימה בסביבה מאתגרת וחדשה, כאשר גם המוביל וגם הצוות יידרשו לתת מענה לאילוצים ושינויים במהלך תכנון וביצוע המשימה. אחרי שתבוצע טיסה ראשונה על הסימולטור, הצוותים והמובילים שלהם יתכננו ויבצעו משימה מורכבת שהולכת ועולה ברמת האתגר, תוך כדי שהמובילים מתחלפים ביניהם. בין היתר, בסדנא יוצג מודל יישומי העוזר למוביל ותידון סוגיית היישום של איכויות ההובלה בהתנהלות היומיומית בצוותים. יש לציין כי סדנא זו מיועדת בעיקר למנהלי צוותים, המהווים כמובן גורם משפיע ביותר על עבודת הצוות בכללותו.

נשמח לייעץ ולהתאים את הטיסה המושלמת עבורכם

לייעוץ והתאמת טיסה ניתן להתקשר למספר 074-7403333,
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
X
דילוג לתוכן