חברות וארגונים

מובילים עסקים להצלחה

קורסים, סדנאות פיתוח ופעילויות בגלילות

הטייסת הינה מרכז למידה והדרכה היחיד מסוגו בעולם המציע קורסים וסדנאות פיתוח לחברות וארגונים, לצד ימי גיבוש.
הטייסת מתמחה בבניית יכולות להשגת מצוינות אישית, צוותית וארגונית, על בסיס מתודולוגיות ותרבות חיל האוויר הישראלי, שעובדו והותאמו לעולם הארגונים והחברות.
פיתוח התכניות הייחודיות נעשו בשיתוף יועצים ארגוניים מובילים במשק.

סדנאות הטייסת מספקות כלים ופתרונות הלקוחים מעולם הטיסה ומתורגמים למצוינות אישית וארגונית.
כלים אלו מהווים את התשתית לתרבות ארגונית המאפשרת התמודדות אפקטיבית ויעילה עם מציאות מורכבת ומשתנה.
הסדנאות בנויות על למידה מבוססת התנסות וכוללות טיסה בסימולטורים מתקדמים של מטוסי F-16 ו- F-35.

הסדנאות מועברות ע״י טייסי קרב בכירים במילואים מחיל האויר ומדריכות סימולטור טיסה קרבית וניתן לקיימם במרכז הפיזי בגלילות | באונליין | אצלכם בארגון.

לסדנאות ופעילויות אונליין / היברידיות – לחצו כאן

לתוכנית ליווי והטמעה בארגון – לחצו כאן

ניתן לשלב תוספות ליום האירוע: שילוב משתתפים מחו"ל באונליין – כולל חווית הטיסה ושלב העיבוד
ארוחות | הרצאות | הרמות כוסית | | חדר ישיבות | ערכות שי | התאמת האירוע לשפות זרות

פעילות חווייתית, ייחודית ומאתגרת, המתאימה לכל חברי הארגון.

הפעילות כוללת לבישת סרבלי טיסה, הדרכת טיסה על F-16 ותדריך ייעודי למשימות אותן המשתתפים יידרשו לבצע ושתי טיסות בסימולטורים מתקדמים של מטוסי F-16 . ניתן לבחור בין 2 נושאים: תחקור ושיפור ביצועים או גיבוש ועבודת צוות.

משך הפעילות כשעתיים וחצי, בהתאם לגודל הקבוצה | מינימום 10 משתתפים.

*בקבוצות מעל 30 איש תתבצע טיסה אחת והרצאה מרתקת של טייס קרב במגוון נושאים לבחירה.

סדנה זו עוסקת במעגל השיפור המתמיד באמצעות כלי התחקיר. הכלי העיקרי אשר באמצעותו הצליח חיל האוויר להצטיין בכל תחום – אישי, קבוצתי וארגוני. קבוצה או ארגון שכלי התחקור הוא חלק משגרת חייהם ומוטמע בתרבות הארגונית, סיכוייהם לחוות שיפור מתמיד הינו גבוה. בסדנה זו תחוו הלכה למעשה את תהליך התחקיר השלם וזאת באמצעות טיסה מאתגרת בסימולטורים מתקדמים של מטוסי F-16. תלמדו את המתודולוגיה שלנו לתחקיר ואף תראו את השיפור העצום בביצועים באופן מוחשי. כמו כן, נציג לכם את התנאים הנדרשים בארגון שלכם על מנת לאפשר לתהליך התחקיר להתקיים. לאחר ההתנסות בסימולטורים נרד לעומק הדברים בשיח קבוצתי ונבצע תהליך של עיבוד, נציג מודל ארגוני שמאפשר לארגון להיות ארגון מתחקר ולומד. בסיום התחקיר נגדיר מספר כלים פרקטיים להטמעת המודל בארגונכם. כיום, הטייסת מציעה בנוסף תהליך ליווי והטעמה של כלי התחקיר גם בארגון אצלכם.
הסדנה עוסקת באבן היסוד של כל תהליך, פרויקט או משימה – שלב התכנון. בסדנה תתרגלו תכנון משימה בצוותים, תטוסו ותוציאו לפועל את המשימה אותה תכננתם בסימולטורים המתקדמים של הטייסת. לאחר הצגת מודל התכנון של הטייסת תצאו פעם נוספת למשימה מבצעית בצוותים ותוכלו ליישם את מתודולוגיית התכנון. מודל זה נוח לשימוש, מותאם לשוק האזרחי ומאופיין כך שתוכלו להטמיעו בכל הליך בארגון הדורש תכנון. נסיים את הסדנה בתהליך עיבוד ושיח חופשי של הקבוצה על האספקטים השונים בהם מבוצעים תהליכי תכנון בארגון שלכם ונגדיר נושאים פרקטיים ליישום בארגון.
המבנה הארגוני בטייסות קרב בחיל האויר כולל צוותים משתנים, סביבה דינמית ומאתגרת, בדומה לעולם העסקי המודרני. בסדנה זו נכניס אתכם לעולם טייסי הקרב, נדבר על מודל עבודת הצוות שפיתחנו, המבוסס על התרבות הארגונית של חיל האויר. לאחר שנלמד את יסודות הטיסה במטוס קרב, נתחלק לצוותים ונתכנן משימה אווירית מבצעית מרתקת, כך שכל חבר צוות אחראי באופן אישי על הצלחת המשימה- הן ברמת התכנון והן ברמת הטיסה עצמה. בסדנה נטוס שתי טיסות מאתגרות בסימולטורים מתקדמים של מטוסי 16-F, ננתח את עבודת הצוות שהתבצעה בטייסת וכיצד ניתן ליישם אותה בארגון שלכם.
סדנה זו עוסקת בהובלת צוות וקבלת החלטות בסביבה של חוסר וודאות. משתתפי הסדנה מתנסים בהובלה של צוות לביצוע משימה תוך כדי התמודדות עם חוסר וודאות בסביבה חדשה ומאתגרת. מוביל הצוות יחד עם הצוות כולו נדרשים להתמודד עם שינויים ואילוצים רבים הנוצרים הן במהלך תכנון המשימה והן בשלב הביצוע. לאחר טיסה ראשונה בסימולטור F-16, נתחלק לצוותים כאשר לכל צוות מוגדר מוביל ויחד נתכנן ונבצע משימה מורכבת בסימולטור. הצוות יידרש להתמודד עם שינוים רבים ועם עלייה במורכבות המשימה תוך כדי חילופים של מי שמתנסה בהובלה. במהלך הסדנה נלמד מודל יישומי שיסייע למוביל ונעסוק בשאלה איך ניתן ליישם את זה בחיי היום יום. הסדנה מיועדת למנהלים בכל הדרגים ולכאלו שנמצאים בתהליכי הכשרה לתפקידי ניהול והובלה.
האתגר הגדול של המנהיגות הארגונית ושל צוות העובדים הוא להוביל את הארגון לצמיחה תוך הבנת המציאות החדשה. הסדנה נבנתה כדי לסייע לארגונים להתמודד עם המציאות הנוכחית, מציאות של חוסר וודאות, דינמיקה מהירה וחוסר בטחון כלכלי. בסדנה זו אנחנו מציעים הזדמנות לחוויה של כניסה לעולם חדש לחלוטין, לימוד והבנה של המציאות החדשה וקבלת כלים להובלת ארגונים ולהתמודדות עם הצורך להוביל ולקבל החלטות במציאות משתנה וחסרת וודאות. במהלך הסדנה נתחלק לצוותים, כאשר כל צוות יצטרך להתמודד עם תכנון והוצאה לפועל של משימה מורכבת בתנאים משתנים. במהלך התכנון והביצוע נחשף לכלים פרקטיים שנלקחו מהתרבות הארגונית של חיל האויר – כלים אשר אפשרו לחיל להתמודד במשך השנים עם זירה משתנה באופן תמידי, עם אתגרים חדשים שצצו כל פעם מחדש ומתן מענה לכל אתגר חדש הניצב לפניו. הסדנה מיועדת למנהלים בכל הדרגים וגם לצוותים שלמים. המטרה – יציאה מהסדנה עם חוויה משמעותית, תחושת מסוגלות וכלים פרקטים להתמודדות עם מציאות חדשה ומאתגרת אשר משתנה כל הזמן.
תכנית זו מיועדת למנהלים, טאלנטים ודור העתיד של החברה. בעזרת הכלים שירכשו, המשתתפים יובילו ויטמיעו את השינוי בתרבות הארגונית בחברה, דרך בניית תכנית עבודה ייעודית בהנחיית צוות "הטייסת". התוכנית מאפשרת למשתתפים בה לרכוש כלים להתפתחות וצמיחה אישית וארגונית. מהלך התוכנית יחשפו המשתתפים לארבעת היסודות הבונים ארגונים מובילים. הקורס מהווה פתח לצמיחה והעצמה של המשתתפים ע"י חינוך למצוינות ארגונית- סטנדרטים, אחריות, משמעת, שיפור מתמיד, אתגר, יושרה, דיוק, דוגמה אישית, מסוגלות ועוד.

קורס הכשרה למנהלים ועובדים בדרגים השונים המקנה כלים אישיים וארגוניים במגוון תחומים: תהליכי למידה ושיפור, קבלת החלטות בעולם משתנה, הובלת צוותים ועבודה בצוות, התמודדות עם תכנון מורכב והוצאת משימה לפועל, התאוששות מחוסר הצלחה (כשלון) ועוד. בכל מפגש נעסוק בנושא מוביל ויבוצעו

שתי טיסות בסימולטור כבסיס התנסותי לעיסוק בנושא. בחלקו השני של כל מפגש נצבע חיבור בין החוויה הטיסטית למציאות האישית והארגונית של המשתתפים.

תוכנית העשרה יוקרתית המשלבת התנסות ואימון הייחודיים לטייסת עם הדרכה, הנחייה אישית וליווי תהליכי ההטמעה של הנלמד בתוכנית – בארגונים, בעזרת מומחים בתחום. התוכנית תהווה עבור המשתתפים חוויה משמעותית של למידה, העצמה, ושכלול יכולות, בעולמות ההובלה: הניהול והמנהיגות. התוכנית תעצב, לתועלתם העתידית של המשתתפים, קבוצת עמיתים משמעותית ללמידה ולהתייעצות מתמשכים (במהלך התוכנית ולאחר סיומה) על בסיס חווית הלמידה המשותפת. התוכנית מבוססת על 10 מפגשים: שמונה מפגשים בפורמט "סדנא טסה" ושני מפגשי סדנא להעמקה תיאורטית ולעיבוד חווית הסימולטור.
הטייסת מציעה לארגונים תהליך מעמיק ושלם המתקיים באתר החברה הכולל ליווי והטמעה של מרכיבים מהתרבות הארגונית כפי שהם באים לידי ביטוי בסדנאות שלנו. תהליך זה מותאם לצרכי החברה והוא מבוצע בשיתוף פעולה מלא עם הנהלת החברה. התהליך שמוצע כולל את המרכיבים הבאים: אבחון ראשוני ע"י מוביל הטייסת ונציג מטעם החברה | הגדרת מטרות, משימה ויעדים | סדנת פתיחה לתהליך בטייסת |ליווי והטמעה בארגון, למידה רוחבית|סיכום, עיבוד ותחזוקה מובילי התהליך מטעם הטייסת הינם מפקדים בכירים במילואים בעלי ניסיון פיקודי וניהולי והנחיית קבוצות.
X

לפרטים והזמנה של הפעילות
חייגו עכשיו:

או לחילופין

השאירו פרטים ואחד מהנציגים שלנו
יחזור אליכם עם כל התשובות.
דילוג לתוכן