סימולטור טיסה אמיתי ומקצועי של מטוס F-16

סימולטור טיסה אמיתי ומקצועי של מטוס F-16

סימולטור טיסה הוא מתקן שמאפשר לאמן טייסים ביעילות גבוהה ובמקביל מקנה גם למי שאינו בוגר קורס טייס את ההזמנות לעבור את אחת החוויות המרגשות ביותר שיש – הטסת מטוס, ואפילו מטוס קרב, בתנאים שהם חיקוי מושלם של המציאות.

סימולטור טיסה אמיתי

ישנם סוגים שונים של סימולטורי טיסה. הסימולטור של “הטייסת” הינו סימולטור טיסה אמיתי של מטוס 16-F והוא נועד לדמות מטוסי קרב וליתר דיוק את ה F-16 של חברת לוקהיד מרטין שנמצא בשימוש חיל האוויר הישראלי. בהתאם הסימולטור כולל קוקפיט שמהווה העתק לתא הטייס של מטוס זה (בכל פרט ופרט) וכן מערכת תצוגה שמדמה את המציאות הנשקפת מתא הטייס כשטסים בשמי הארץ. התוצאה: חוויה משכנעת וסוחפת, הכי קרובה שאפשר לדבר האמיתי, כמו טייס קרב.

למה משמשים סימולטורי טיסה?

כאמור ישנם מספר סוגים של סימולטורים המדמים טיסה וגם השימושים האפשריים במתקן משוכלל זה מגוונים מאוד.
מטרה אחת היא הכשרת טייסים. סימולטור טיסה אמיתי הוא כמובן לא תחליף מלא לטיסה על הדבר האמיתי , אולם ישנם יתרונות רבים לניצול האופציה שטמונה בטכנולוגיה המתקדמת: יתרון אחד הוא בהיבט הכלכלי – שעת סימולטור זולה במידה ניכרת בהשוואת לשעת טיסה, ולכן כדאי לבצע לפחות חלק מהכשרת הטייסים השונים בסימולטורים. יתרון שני של טיסה בסימולטור טיסה אמיתי הוא בהיבט הבטיחותי. הכשרת טייסים מחייבת למידה ממושכת והתנסות בשלל מצבים, חלקם מסוכנים, ובאופן טבעי כדאי לעשות זאת בסביבה שבה לא ייגרם לאף טייס לעתיד שום נזק. עוד יתרון של סימולטור טיסה הוא שניתן באמצעות המחשב לדמות מגוון רחב מאוד של מצבים, שדות תעופה שונים, שינויים במזג האוויר, יום ולילה וכו’ – וכך לשכלל את היכולות ולהקנות למתאמן את האפשרות לשלוט במטוס בכל תנאי ומצב.

דרך נוספת להפיק תועלת מסימולטור טיסה אמיתי של מטוס 16-F, שמדמה טיסה היא כחלק מיום גיבוש לצוותים או סדנת פיתוח מנהלים. במקרים אלה באה לידי ביטוי גם התרבות הארגונית של חיל האוויר שמבטיחה כי הפעלת הסימולטור תספק לא “רק” הנאה אלא גם תהווה בסיס להשבחת כוח האדם – על בסיס הטלת משימות ספציפיות ועמידה בהן, התמודדות עם כישלונות, תחקירים שמחייבים שקיפות וכנות, עבודת צוות, הפקת לקחים ועוד.

שימוש אפשרי שלישי בסימולטור טיסה של מטוס 16-F הוא לאפשר לכל מי שמתעניין בנעשה בחיל האוויר הישראלי, שנחשב לטוב בעולם, הצצה אל עולמו של טייס קרב, אופי הפעילות בטייסות ובפרט חוויה שמדמה טיסה במטוס קרב מעל שמי הארץ. שימוש זה מתאים לבני נוער שחולמים על כנפי טייס, לתיירים ולכל מי שתחום התעופה קרוב לליבו.

סימולטור מטוס קרב  מסוג 16-F

כל מטוס מספק לנו את האפשרות להשקיף על נופיה היפים של המדינה שלנו מנקודת מבט מרתקת ומחמיאה, וכל חוויה שמדמה טיסה מבטיחה רגעים מלהיבים רבים וגם ריגוש עז במיוחד – אבל בכדי להרגיש טייס קרב יש להשתמש בסימולטור אמיתי של מטוס קרב, כמו אלו שטייסי 16-F אמיתיים מתאמנים עליהם.

מטוסי קרב הם חוד החנית של תעשיית המטוסים ולא בכדי יוצאים מדי שנה מאות צעירים למסלול מפרך וארוך במיוחד רק כדי שבסופו יוכלו לשרת בצה”ל כטייסי קרב. מטוסי קרב הם רבי עוצמה, כשלמשל ה-F-16  מסוגל לחצות את ישראל כולה בדקות ספורות, בנוסף סימולטור של מטוס קרב מאפשר גם השתתפות ב”קרבות אוויר” שגורמים למפלס האדרנלין לנסוק מעלה מעלה ומאפשרים לכם לגלות בעצמכם יכולות חדשות כמו תפקוד אופטימלי במצבי לחץ, קילר אינסטינקט ועוד.

סימולטור טיסה למחשב

חשוב מאוד להבחין בין סימולטור טיסה אמיתי של מטוס 16-F לבין משחקי מחשב שכוללים סימולציות של טיסות. כמובן שגם משחקי המחשב יכולים להעניק לנו שעות רבות של הנאה ומגוון רחב מאוד של חוויות – ובפרט אם בוחרים במשחק משוכלל שנשען על גרפיקה משכנעת והבנה מעמיקה של מהו מטוס וכיצד מטיסים אותו. אולם טיסה בסימולטור אמיתי הכולל גם את תא הטייס על כל מרכיביו גם מערכת תצוגה מתקדמת ובעיקר ליווי והדרכה של טייסי קרב היא חוויה משמעותית בהרבה. כשמוסיפים ל”טיסה” גם תדרוך לפני ותחקיר אחרי, ואפשרויות שונות אחרות ברוח חיל האוויר והמצוינות שמאפיינת אותו, התוצאה מלהיבה במיוחד ולמעשה אין לה תחליף

סימולטור טיסה לילדים

גם ילדים (החל מגיל 12) יכולים ליהנות מסימולטור טיסה – ובעצם מדובר בפלח אוכלוסייה שעבורו החוויה עוצמתית במיוחד. בגיל צעיר הדמיון פורה מאוד, הסקרנות גבוהה ובנוסף הצלחה בפעולה מורכבת כמו הטסת מטוס בסימולטור, ובפרט מטוס קרב מתקדם, תורמת רבות לביטחון העצמי – משאב קריטי עבור בני נוער.

התנסות בסימולטורים מומלצת לכולם. זאת אינה חוויה שמיועדת רק לילדים שנמשכים אל תחום התעופה ורוצים לדעת עד כמה הם מוכשרים בכך, גם צעירים שמחפשים חוויות ייחודיות באמת בדמות הטסת מטוס בשמי הארץ, ביצוע תרגילים אווירובטיים, שימוש במערכות נשק של F-16 ועוד יגלו שחווית הטיסה בסימולטור הינה חוויה מסעירה. “הטייסת” מציעה גם תוכנית מעצימה במיוחד לבני נוער – תוכנית לימוד שפותחה על-ידי יוצאי חיל האוויר בשיתוף פעולה עם מורים ומדריכי נוער, וכוללת שלל תכנים בהשראת קורס הטיס של חיל האוויר. המדריכים בתוכנית הם טייסי קרב מנוסים ובאופן טבעי היא כוללת שימוש נרחב בסימולטור הטיסה המתקדם שלנו.

סימולטור טיסה סינמה סיטי

כשמחפשים סימולטור טיסה סינמה סיטי הוא לוקיישן טבעי – מתחם הבילויים שנמצא בלב גוש דן ובמקום נגיש מאוד נבחר על-ידינו כמקום שבו נפעיל את הסימולטורים המשוכללים שלנו ונציע לציבור הרחב להפוך לטייסים מיומנים.

הטייסת שלנו כוללת 10 סימולטורים – כאמור מדובר בסימולטור מטוס קרב שמדמה F-16 – וכן חדרים המשמשים לתדריכים בדומה לטייסת אמיתית של חיל האוויר. הצוות שלנו כולל טייסי קרב (במיל' כמובן) וכן מדריכות מנוסות שאמונות על הקניית המיומנויות הנדרשות לתפעול הסימולטור – כולם יוצאי חיל האוויר שמעבירים לא רק ידע אלא גם את התרבות של החיל ואת המורשת המרשימה שלו. ההקפדה על כל פרט ופרט באה לידי ביטוי גם בסרבלים ובציוד הטיסה הנוסף, בחלוקת המשימות לקראת הכניסה לכל טיסה, בתקשורת המתנהלת מול “מגדל הפיקוח” בדיוק כמו בטיסה אמיתית, בתחקיר המפורט לאחר השלמת הטיסה (על בסיס אמצעי בקרה ותיעוד מהמתקדמים בעולם), במועדון הטייסת ועוד.

מגוון הפעילויות המוצעות בטייסת מאפשרת התאמה מושלמת לכל צורך. אין צורך בניסיון קודם או בידע כלשהו – רק להזמין מקום, להגיע וליהנות. הפעילויות מיועדות לכולם ובפרט לחברות וארגונים שרוצים ליצוק תוכן איכותי באמת ליום גיבוש או לסדנת העצמת מנהלים, לתיירים שמבקשים להשקיף על ישראל מלמעלה בדרך מרתקת במיוחד, לילדים ובני נוער (מגיל 12 ומעלה) שחולמים להיות טייסים ורוצים להתחיל להגשים את החלום כבר עכשיו, ולכל מי שרוצה להבין מה פירוש הדבר להיות טייס קרב ובדרך לעבור חוויה בלתי נשכחת.

 

מעוניינים בפרטים נוספים?

נשמח לייעץ ולהתאים את הטיסה המושלמת עבורכם

לייעוץ והתאמת טיסה ניתן להתקשר למספר 074-7403333,
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
X
דילוג לתוכן