פיתוח מנהלים ב 2022

פיתוח מנהלים ב 2022

 

לאורך העשורים האחרונים חלחלה גם אל המשק הישראלי ההכרה כי ההון האנושי הוא המשאב החשוב ביותר לארגונים. על כן, ארגונים וחברות משקיעים כיום מאמצים רבים בעובדים ובכל הדרגים, החל במתן תנאים משופרים, דרך ימי גיבוש וכיף, ועד לקורסים, השתלמויות וסדנאות פיתוח. מטבע הדברים, דגש מיוחד מושם על שדרת הניהול של הארגון, אשר לאיכותה וליכולותיה יש השפעה מכריעה על ההתנהלות השוטפת, סביבת העבודה והעמידה ביעדים. לשם כך מוצעות בשוק סדנאות פיתוח מנהלים מסוגים רבים, ואנו גאים להציע את הבולטות, המעניינות והאפקטיביות שבהן.

 

סדנאות פיתוח מנהלים ייחודיות

 

"הטייסת" היא ארגון הפועל בהשראת חיל האוויר ואותו מנהלים טייסי קרב בכירים במילואים, שמבינים דבר או שניים בפיקוד, הובלה, לקיחת אחריות, ניהול מערכות מורכבות, הצבת יעדים ועוד. את הצוות משלימים אנשי מקצוע המכירים לעומק את מתודולוגיות הלימוד הייחודיות של חיל האוויר, וכן יועצים ארגוניים בולטים מהמגזר העסקי שרכשו ניסיון עשיר בעבודה עם ארגונים, מפקדים בכירים במילואים ומומחים מתחומים נוספים.

 

שילוב זה בין המומחים ואנשי המקצוע מייצר סינרגיה בעלת ערך מוסף, ומאפשר לנו לבנות סדנאות פיתוח מנהלים המתאימות ספציפית לצרכיו ויעדיו של כל ארגון. כך לדוגמא, אנו מציעים סדנאות בנושאי תחקיר ושיפור מתמיד, הובלה, תכנון, עבודת צוות, קבלת החלטות, מנהיגות ועוד, וכן מעבירים הרצאות מרתקות בשלל תחומים הנוגעים לפיתוח מנהלים. מלבד הייחודיות הטמונה במתודולוגיות הלימוד של חיל האוויר, מדובר גם בסדנאות מלהיבות בהן עושים שימוש בסימולטורים מתקדמים של מטוסי F-16 וf-35. כמו כן, במהלך הסדנא המשתתפים לוקחים חלק בתדרוכים מקדימים לקראת יציאה למשימות, בתחקירים מפורטים לאחר ביצוע המשימה, ועוד. אין ספק כי מדובר בסדנאות יוצאות דופן ברמת החדשנות, הטכנולוגיה וההתאמה לדרישות הניהול המתקדמות של העשור השלישי של המילניום, בהשראת חיל האוויר הישראלי המצוי תמיד מספר צעדים קדימה.

 

מה שהופך מנהל למצליח

כישורי ניהול נרכשים דרך התנסויות שונות לאורך השנים, כאשר לחלקם – כמו כריזמה – יש ככל הנראה גם יסודות עמוקים יותר. יחד עם זאת, מה שבטוח הוא שלא כולם "נולדים" עם כישורי ניהול מעולים ואף התפקידים והתנסויות החיים הקודמות לא בהכרח מכינים לקראת דרישות התפקיד הבא. במילים פשוטות, את המנהל יש להמשיך ולפתח, ואת היכולות יש לפתח וללמוד ממי שיודע להקנות אותן.

 

למעשה, קיימת רשימה לא קצרה של יכולות שרצוי וחשוב לפתח אצל מנהלים. אחת הבולטות שבהן היא היכולת להוביל ולהניע עובדים, לדרבן אותם לחתור קדימה ולעבר התייעלות והתפתחות. אין זה רק עניין של כריזמה אלא של ראיית הארגון כמכלול, מתן דוגמא אישית, מעורבות גבוהה וסיוע ככל הניתן לכל עובד להתגבר על מכשולים ולהתפתח ברמה המקצועית והאישית. מאידך, מנהלים מצליחים צריכים לדעת לנהל גם את עצמם, כאשר ניהול עצמי כולל ניהול זמן נכון ואפקטיבי, יכולת ורצון לשאת באחריות, יכולת לקבל החלטות אובייקטיביות ומושכלות בזמן הנכון, וגם יכולת לניהול מנטאלי-רגשי, כאשר כל אלו תורמים להתמודדות עם מצבי עומד ולחץ בעבודה השוטפת.

 

מנהל טוב הוא גם כזה היודע להבדיל בין עיקר לטפל, להתמקד במה שחשוב כרגע, לזהות ולקבוע סדרי עדיפויות במחלקה שלו, לארגן את הנושאים באופן מסודר ולהקדיש להם את הזמן המתאים. וכאשר מופיעות בעיות, מנהל טוב אינו חושש מהן אלא יודע לזהותן בתור אתגר ואפילו בתור הזדמנות להגיע לאיכויות חדשות, למשל דרך שימוש בטכנולוגיה חדשה, תובנה חדשה, פיתוח מוצר וכן הלאה. מעבר לכך, ישנם עוד יכולות וכישורים רבים שניתן וכדאי לפתח, החל בהאצלת סמכויות אפקטיבית ועד לתקשורת טובה ואינטליגנציה רגשית.

 

לפרטים נוספים בנושאים אלו ולהזמנת סדנת פיתוח מנהלים, הנכם מוזמנים לפנות אל הצוות של "הטייסת".

נשמח לייעץ ולהתאים את הטיסה המושלמת עבורכם

לייעוץ והתאמת טיסה ניתן להתקשר למספר 074-7403333,
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
X
דילוג לתוכן