מטוס הקרב החדשני והמתקדם 35-F

רקע כללי על מטוס 35-F

מטוס הקרב ה- 35-F, החמקן, המכונה בחיל האוויר “האדיר”, הינו המטוס הקרב המתקדם והחדשני ביותר בעולם. ה’אדיר’ משלב את כל החוזקות של מטוסי הקרב דור חמישי – יותר מהירות, יותר חימוש, יותר טכנולוגיה ויכולת בלעדית של חמקנות מגילוי של מכ”מי האויב המאפשרת לו להגיע לתקיפה ולחזור מבלי להתגלות. המטוס מותאם לתפעול ע”י טייס אחד בלבד.

חיל האוויר של ארה”ב הינו המפעיל הגדול ביותר של ה35-F, אך גם חיל הים והנחתים של ארה”ב מפעילים מטוס זה.

פרויקט רכישת מטוס 35-F בישראל

בישראל, פרויקט מטוס ה- F-35 עורר מחלוקות רבות וביקורת רבה הוטחה סביב רכישתו, בעיקר בשל עלותו הגבוהה, נחיצותו במזרח התיכון, אך גם עקב טענות לכשלים בפיתוח, באגים ופגמים במטוס.

אנשי צבא תומכי הפרויקט, טענו שמדובר במטוס הטוב ביותר בעולם, בעל יכולות חסרות תקדים וטכנולוגיות מתקדמות ושאין לוותר על פרויקט הרכישה.

ואכן, באוקטובר 2010 חתמה ישראל על עסקת רכישה הכוללת 19 מטוסי 35-F תמורת 2.75 מיליארד דולר ובפברואר 2015 נחתמה עסקת רכישה משלימה בעלות של כשני מיליארד דולרים, שכללה 14 מטוסים, אשר נקלטו אף הם בבסיס חיל האוויר- נבטים. העסקה אף כללה אפשרות לרכישה נוספת עתידית של עד 75 מטוסי 35-F. סימונו של המטוס בתצורה הישראלית הוא F-35I, ושמו העברי כאמור הוא “אדיר”.

קליטת מטוס 35-F בחיל האוויר

שני מטוסי ה 35-F הראשונים הגיעו לישראל ב-12 בדצמבר 2016 ובשעה 20:30 וכבר למחרת בבוקר, ערכו שני המטוסים את טיסת הבכורה בחיל האוויר הישראלי. הטייסת הראשונה שקלטה את ה-F-35  היא טייסת 140. שלושה מטוסים נוספים נחתו בארץ ב-23 באפריל 2017 והצטרפו אף הם לטייסת החדשה. ביום העצמאות בשנת 2017 השתתפו מטוסי ה-F-35 לראשונה במטס חיל האויר וב-6 בדצמבר 2017 הוכרזו 9 מטוס ה-F-35 כמבצעיים. ב-14 במרץ 2018 פורסם שה-F-35 רשם טבילת אש מבצעית, אך מפאת סודיות לא נמסרו פרטים המסגירים מהי הפעילות ומתי בוצעה.

הטסת מטוס הקרב 35-F, בטייסת הסימולטורים

כיום, לראשונה בעולם, “הטייסת” מאפשרת לאזרחים לטוס על מטוס הקרב המתקדם והחדשני ביותר בעולם, ה- F-35 בטיסה מרתקת ובלתי נשכחת. כולכם מוזמנים לטוס בסימולטור מתקדם Virtual Reality -VR בעל תצוגה איכותית ביותר, ברזולוציה גבוהה ותצפית מרהיבה של 360 מעלות וליהנות מחוויה דומה לזו שחווה טייס קרב אמיתי בזמן הטיסה במטוס 35-F.

סימולטור ה VR של הטייסת מופעל ע”י התוכנה המקורית של לוקהיד מרטין, יצרנית מטוס ה- F-35 מה שמאפשר חוויה הקרובה ביותר לחוויית הטיסה במציאות. בביקורכם בטייסת תיהנו מחוויה מלאה של יום בטייסת קרב, החל מהדרכות טיסה מקצועיות המועברות ע”י טייס קרב או מדריכת סימולטור, קבלת משימות לביצוע וטיסה בסימולטור VR וכמובן השתתפות בתחקיר ביצועים מקצועי.

הזמינו טיסת קרב על ה- F-35 >>

טיסה על אף 35

 

מעוניינים בפרטים נוספים?

We will be happy to advise and tailor the perfect flight for you

For more details you can call 074-7403333,
Or leave details and we will get back to you soon

X

צריכים עזרה?

אנחנו כאן כדי לעזור לכם

השאירו פרטים ואחד מהנציגים שלנו יחזור אליכם עם כל התשובות.

Need help?

We are here to help you

Leave details and one of our representatives will get back to you with all the answers.

Skip to content